Misja i Wizja


Istniejemy aby zaspokajać najbardziej wyrafinowane gusta smakoszy, po to aby każde spożywanie posiłku było przyjemnością, aby świat smakował lepiej. Chcemy, aby nasi konsumenci jedli zdrowo i smacznie, dlatego produkujemy wyroby o najwyższej jakości. Jesteśmy polską firmą, dlatego pragniemy wspierać naszą polską gospodarkę, używając do produkcji rodzimych surowców. Pragniemy aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani ze współpracy z nami, kooperując na zasadach partnerskich.Kamienie Milowe


2004 r.

Modernizacja i zakup nowych linii produkcyjnych.

1994 r.

Prywatyzacja firmy. 

 

lata '90

Gruntowne transformacje i przekształcenia. W tym okresie linie produkcyjne przeniesiono do zmodernizowanego zakładu przy ul. Wołczyńskiej. Wybudowano tu nowoczesną octownię, w której wytwarza się ocet z wykorzystaniem procesu naturalnej fermentacji.

1969 r.

1 stycznia Poznańska Wytwórnia Octu i Musztardy została połączona z Poznańskimi Zakładami Spożywczymi Przemysłu Terenowego w jedno przedsiębiorstwo i przyjęła nazwę Poznańska Wytwórnia Produktów Spożywczych Przemysłu Terenowego „Pegaz”.

1950 r.

Powstanie firmy przez połączenie trzech samodzielnych jednostek produkujących ocet i musztardę, których początki działalności sięgały roku 1913. Zakład nosił wówczas nazwę Poznańska Wytwórnia Octu i Musztardy.